O nás

Několik dlouhých let jsme se pravidelně každou středu setkávaly v jedné ze tříd Základní umělecké školy v Tanvaldu na zkouškách dětského sboru. Jedno prosluněné odpoledne však přišla myšlenka se osamostatnit a utvořit tak „radu starších“ v čele s naší opatrovatelkou a sbormámou (jak byla později označená) Dášou Vajdíkovou. Tomu jsme také samozřejmě začaly přizpůsobovat svůj repertoár. Dodnes s nimi ale částečně sdílíme vánoční koncerty a dokonce si některé písně zazpíváme jako „malí a velcí“ dohromady.

Zpočátku se nás při pátečních zkouškách scházelo devět, ale v průběhu několika následujících měsíců tvoření se naše malá rodinka rozrostla o další členy. Jako úplně první skladby jsme si osvojily například slavnou shrekovskou Hallelujah, anebo populární Be My Baby z filmu Hříšný tanec.

Dnes si rády zazpíváme písně téměř z každého soudku a mezi naše nejoblíbenější jednoznačně patří skladby z filmu Sestra v akci, anebo jemnější melodie v podobě Ancient Words a Pacem. Všechny naše secvičené, či připravované písně můžete najít v sekci Repertoár.

V dnech 22. – 23. března 2014 jsme strávily několik hodin v malém útulném studiu ‘Centrum hudby’ v Jablonci nad Nisou, kde jsme natočily své první album, které ukazuje, že nás hudba baví a je pro nás především zábavou. Použily jsme směs našich nejoblíbenějších skladeb z každého soudku a zahrnuly také několik vánočních písní. Takto si každý může CD pustit kdykoliv.

Dostaly jsme možnost vystoupit také na nových místech. Jedním z nich byla i kavárna Pokec v Jablonci, kde jsme se zapojily do národní akce “Česko zpívá koledy”. Hned na začátku roku 2016 jsme se vydaly do Semil na krajské kolo Národní soutěže pěveckých sborů, kde jsme se umístily ve zlatém pásmu. Přestože jsme nezískaly postup do národního kola, byly jsme velice spokojené. Protože jsme měly skladby stále v paměti, některé jsme ještě dopilovaly a 22. května 2016 je nahrály na nové připravované CD opět v ‘Centru hudby’.

Na podzim jsme dvakrát představily státní hymnu a další doprovodný program hned na dvou významných událostech – 100. výročí katastrofy na Protržené přehradě a Předávání ocenění nejlepším policistům, které pro nás byly velkou ctí.

Členky

Sbormistryně: Dagmar Vajdíková

Soprán: Štěpánka Vedralová, Jana Králová, Vendula Betková
Mezzosoprán: Markéta Vajdíková, Petra Krištofová, Iveta Ducháčková
Alt: Martina Krištofová, Pavlína Divíšková, Michaela Maturová