Novinky

Rekapitulace roku 2016

První měsíc roku 2017 již téměř uplynul a my jsme se zamyslely nad tím, jak vypadal ten loňský. S každým obdobím se malými krůčky snažíme posunout opět trochu kupředu, a tak bychom nyní rády “vypíchly” několik velkých pozitiv, které jsme vloni úspěšně zdolaly.

Za úplně největší úspěch, který se odehrál jako první, rozhodně považujeme Zlaté pásmo v krajském kole Národní soutěže žáků ZUŠ (soutěž pěveckých sborů), které jsme získaly v březnu. I když jsme nepostoupily do celostátního kola, byly jsme s výsledkem spokojené a nadšení nás nepustilo několik dalších týdnů. “Jsme zlatý!“. Být prakticky na stejné pozici vedle Severáčku a Jizerky je rozhodně poctou.

V květnu jsme zvládly během jednoho dne natočit ve studiu Centrum hudby asi 12 skladeb na naše druhé CD. Přestože zatím nevíme přesné datum, kdy jej uslyšíte, máte se rozhodně na co těšit! Prozatím máme alespoň malou ukázku 🙂

Velkou ctí pro nás bylo vystoupit na 100. výročí protržení přehrady na Bílé Desné. Zazpívat hymnu a další písně pro návštěvníky, kterých ten den bylo hned několik tisíc, se při takové příležitosti jen tak nepoštěstí. Velice si vážíme toho, že jsme byly pozvané, přestože bychom byly raději za příjemnější příležitost, než je takováto tragedie.

Za příjemnější příležitost můžeme určitě vyzdvihnout pozvání na doprovodný program při předávání ocenění policistům z územního odboru Jablonec nad Nisou. Opět jsme představily hymnu a zpříjemnily tak slavnostní shromáždění.

Chtěly bychom poděkovat všem, kteří nás v loňském roce podporovali – přátelé, rodiny ale i kolemjdoucí posluchači. Děkujeme také panu Barborovi za pomoc při natáčení našeho dalšího CD. Velký dík patří hlavně učitelům základní umělecké školy, kteří jsou s námi na každém koncertu a doprovází nás. Velice si této podpory vážíme a doufáme, že dostaneme stejnou šanci zase letos!

zahlavi111

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *